Budoucnost je v propojení bankovních účtů
Produkty

Budoucnost je v propojení bankovních účtů

Doba čtení 6 min
Share on:
Bank account linking hero

Internetoví obchodníci již dlouho upřednostňují platby platebními kartami, a to z mnoha důvodů. Dosah platebních karet byl jedním z hlavních důvodů k jejich pořízení. Dlouhou dobu patřily platby kartou k nejoblíbenějším způsobům placení a upřímně řečeno, v oblasti digitálních plateb nebylo moc z čeho vybírat.

Otevřené bankovnictví a evropská směrnice PSD2 však umožnily, aby na trh vstoupily nové platební metody, které v mnoha ohledech platební karty převyšují. Jednou z takových metod jsou platby z účtu na účet (A2A). Podle zprávy McKinsey Global Payments Report z roku 2021 „pandemie urychlila pokračující pokles používání hotovosti a zavádění elektronických platebních metod.“ Zpráva předpovídá, že tento trend přetrvá i po pandemii a přinese nové příležitosti pro poskytovatele platebních služeb.

Vzhledem k tomu, že se svět odvrací od staromódních platebních metod, společnost kevin. přichází s nabídkou inovativních platebních řešení. Společnost kevin. vytvořila platební funkci A2A, tzv. propojení bankovních účtů, které má mnoho výhod, z nichž těží jak obchodníci, tak jejich zákazníci.

Co je propojení bankovních účtů?

Propojení bankovních účtů je funkce, která zákazníkům umožňuje propojit jejich bankovní účet s mobilní aplikací nebo internetovým obchodem obchodníka a platit za zboží nebo služby přímo prostřednictvím jejich banky.

Například velká část uživatelů má propojenou platební kartu s aplikací pro rozvoz jídla. Díky tomu mohou zaplatit za objednávku pouze několika kliknutími, což je samozřejmě velmi praktické. Uživatelé však často mají své platební karty propojené hned s několika podobnými aplikacemi. Po vypršení platnosti platební karty tak budou všechny propojené aplikace vyžadovat aktualizaci informací. Totéž platí v případě ztráty platební karty.

Propojení účtu umožňuje propojení přímo s bankovním účtem, který není na platební kartě závislý. Je to pohodlný a bezpečný způsob placení za zboží a služby, protože umožňuje platby bez prostředníků, tedy nejčastěji platebních karet. Eliminace plateb kartou znamená, že obchodníci mohou ušetřit na poplatcích za karetní transakce. Znamená to také, že obchodníci mohou platbu obdržet i okamžitě (pokud banky v dané zemi podporují okamžité platby). Propojení účtů urychluje průběh dokončení nákupu a nabízí zákazníkům lepší uživatelský zážitek. Jakmile zákazník propojí svůj bankovní účet s aplikací nebo webovou stránkou obchodníka, může budoucí platby provádět jedním kliknutím přímo ze svého bankovního účtu.

Propojení bankovních účtů spadá pod platby A2A (z účtu na účet), což pro koncového uživatele znamená ještě pohodlnější způsob placení. Zatímco platby A2A umožňují převody z bankovního účtu zákazníka přímo na účet obchodníka, propojení účtů umožňuje propojení bankovního účtu s webovou stránkou nebo aplikací obchodníka bez nutnosti přihlašovat se při každé transakci do bankovnictví.

Jak propojení účtů funguje?

Aby mohl obchodník začít používat funkci propojení účtů, musí nejprve integrovat platební infrastrukturu kevin. Společnost kevin. poskytuje rozsáhlou dokumentaci pro vývojáře, ve které najdou vše potřebné pro proces integrace. Náš tým zákaznické podpory je také k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a pomůže vám s jakýmikoli dotazy.

Když zákazník platí za zboží nebo služby prostřednictvím aplikace nebo webové stránky obchodníka, může si zvolit propojení svého bankovního účtu. K tomu se zákazník musí do svého bankovního účtu přihlásit. Po dokončení této operace lze všechny platby po dobu následujících 90 dní provést jedním kliknutím. Z bezpečnostních důvodů se zákazník po 90 dnech musí znovu přihlásit do svého bankovnictví a potvrdit, že chce mít svůj účet i nadále propojený.

Výhody

Propojení účtů přináší obchodníkům a jejich zákazníkům rozmanité výhody. Zde jsou některé z nich:

1. Zvýšená míra konverze

Propojení účtů může obchodníkům pomoci zvýšit míru konverze tím, že nabídne platební metodu s vylepšeným průběhem dokončení nákupu. Zákazníci již nebudou muset při placení za zboží nebo služby hledat svou platební kartu. Při každé platbě také nemusí zadávat platební údaje. Po propojení bankovního účtu se spotřebitelé mohou pohodlně jedním kliknutím odhlásit, a to bez nutnosti opustit aplikaci nebo webové stránky obchodníka.

2. Vyšší míra udržení zákazníků

Jakmile zákazník propojí svůj bankovní účet, všechny platby po dobu následujících 90 dní lze provést jedním kliknutím. Pohodlné a jednoduché dokončení nákupu může zvýšit míru udržení zákazníků, protože zákazníci již vědí, že nákup vašich produktů nebo služeb je velmi jednoduchý.

3. Zabezpečení

Jak již bylo zmíněno, propojení účtů eliminuje bankovní karty a umožňuje koncovým uživatelům platit přímo z jejich bankovních účtů. Vzhledem k tomu, že podvody s platebními kartami jsou stále naléhavým problémem, eliminace platebních karet z peněžního toku eliminuje riziko podvodů s platebními kartami.

4. Nižší transakční náklady

Každá transakce kartou může podléhat až 15 různým poplatkům. Propojení účtů umožňuje obchodníkům snížit množství poplatků za karetní transakce, protože používání platebních karet již není nutné. Eliminací platebních karet mohou obchodníci výrazně ušetřit na nepotřebných nákladech při každé transakci.

5. Rychlejší vyplácení

V závislosti na způsobu platby trvá několik dní nebo i týdnů, než peníze doputují z bankovního účtu zákazníka na účet obchodníka. Díky funkci propojení účtů kevin. mohou být finanční prostředky, v případě, že banky v dané zemi podporují okamžité platby, připsány na účet obchodníka okamžitě. Jakmile jsou peníze převedeny, mohou obchodníci odeslat zboží bez rizika požadavku zpětného zúčtování.

Propojení účtů pomáhá společnosti uniPark nabízet bezpečnější platby

Společnost uniPark, součást skupiny Parkdema, je jedním z největších poskytovatelů parkovacích řešení v Pobaltí. Jejich aplikace má více než 250 000 uživatelů a denně zpracovává velké množství transakcí.

Propojení účtu kevin. je jednou z nabízených platebních metod společnosti uniPark. Přibližně 40 % uživatelů aplikace se již rozhodlo propojit svůj bankovní účet bez nutnosti další propagace této funkce. Počet těchto uživatelů stále roste. To znamená, že zákazníci vidí výhody propojení účtů a stále častěji tento způsob placení volí místo tradičních způsobů placení.

Integrace platební metody společnosti kevin. pomohla společnosti uniPark nabídnout pohodlnou, bezpečnější a nákladově efektivní možnost placení, která je výhodná jak pro jejich společnost, tak pro její zákazníky. Přečtěte si celý příběh úspěchu společnosti uniPark a zjistěte, jak kevin. pomohl vyřešit výzvy, kterým musela společnosti uniPark čelit.

Závěr

Platby kartou již nejsou nejatraktivnějším způsobem placení, a to z několika důvodů. Pandemie způsobila zvýšení využívání transakčních metod internetových nákupů a společnosti zaměřené na inovativní finanční technologie vytvořily nové platební příležitosti.

kevin. nabízí funkci propojení účtů, která eliminuje platební karty z procesu placení, čímž eliminuje i s tím spojené poplatky. Tato funkce umožňuje společnostem poskytovat pohodlnější způsob placení tím, že zákazníkům nabízí možnost propojit své bankovní účty s aplikací nebo internetovým obchodem obchodníka.

Funkce propojení účtů přináší obchodníkům mnoho výhod, včetně rychlejšího vyplácení, vyšší míru udržení zákazníků a konverze a nižších transakčních nákladů. Z funkce propojení účtů těží také zákazníci obchodníků, kterým přináší uživatelsky přívětivější a rychlejší průběh dokončení nákupu.

Pokud chce vaše společnost ušetřit na poplatcích za transakce platebními kartami a využívat další výhody inovativní platební infrastruktury společnosti kevin., vyplňte tento formulář. Náš tým vás bude kontaktovat a předloží vám nabídku, kterou budete chtít přijmout.

Adelina Kiskyte
Bývalá hlavní správkyně webového obsahu
Adelina je zkušená tvůrkyně obsahu a obsahový stratég. Ráda pracuje na poli technologí a píše o inovacích. Adelina vystudovala žurnalistiku, což jí pomáhá efektivně získávat informace i z nejspecifičtějších oborů a vytvářet poutavý a informativní obsah.