Budúcnosťou je v prepájaní bankových účtov

6 minút čítania
Bank account linking hero

Internetoví obchodníci už dlho uprednostňujú platbu platobnými kartami, a to z viacerých dôvodov. Ich dosah bol jedným z hlavných predajných bodov. Platby kartou patrili dlho medzi najobľúbenejšie spôsoby platby a úprimne povedané, v oblasti digitálnych platieb nebolo veľmi z čoho vyberať.

Otvorené bankovníctvo a európska smernica PSD2 však umožnili vstup nových spôsobov platieb na trh a ponúkli možnosti platieb, ktoré prekonávajú karty v mnohých ohľadoch. Jedným z takýchto spôsobov sú platby z účtu na účet (A2A). Podľa správy spoločnosti McKinsey o globálnych platbách z roku 2021, „pandémia urýchlila pokračujúci pokles používania hotovosti a zavádzanie elektronických a e-commerce transakčných metód.“ Správa predpovedá, že tento trend bude pretrvávať aj po pandémii a vytvorí nové príležitosti pre poskytovateľov platobných služieb.

Svet sa odkláňa od staromódnych spôsobov platieb a spoločnosť kevin. preto prichádza s ponukou inovatívnych platobných riešení pre obchodníkov. Spoločnosť kevin. vytvorila platobnú funkciu A2A, tzv. prepojenie bankových účtov, ktorá má mnoho výhod, z ktorých profitujú nielen obchodníci, ale aj ich zákazníci.

Čo je prepojenie bankových účtov?

Prepojenie bankových účtov je funkcia, ktorá umožňuje zákazníkom prepojiť svoj bankový účet s mobilnou aplikáciou alebo webovou stránkou a platiť za tovar alebo služby priamo prostredníctvom svojej banky.

Napríklad mnohí používatelia aplikácií na donášku jedla majú svoje bankové karty prepojené s aplikáciou. Je to praktické, pretože to umožňuje platiť za objednávky iba pár kliknutiami. Používatelia však majú často k svojim kartám pripojených viacero podobných aplikácií. Po uplynutí platnosti karty si všetky aplikácie vyžiadajú aktualizáciu informácií. To isté platí v prípade straty platobnej karty.

Prepojenie účtu umožňuje prepojenie bankového účtu, nie platobnej karty. Ide o pohodlný a bezpečný spôsob platby za tovar a služby, pretože umožňuje platby bez sprostredkovateľov, ako sú napríklad karty. Vďaka odstráneniu platieb kartou môžu obchodníci ušetriť na poplatkoch za kartové transakcie. Zároveň to znamená, že obchodníci môžu prijímať platby okamžite (ak sú k dispozícii okamžité SEPA platby). Prepojenie účtov vytvára rýchlejší proces platenia a ponúka zákazníkom lepší používateľský zážitok. Po prepojení bankového účtu klienta s aplikáciou alebo webovou stránkou sa môžu budúce platby uskutočniť jedným kliknutím priamo z bankového účtu.

Prepojenie bankových účtov spadá pod platby typu A2A (Account-to-Account) a vďaka tomu sú pre koncového používateľa ešte pohodlnejšie. Zatiaľ čo platby A2A umožňujú prevody z bankového účtu zákazníka priamo na účet obchodníka, prepojenie účtov umožňuje prepojenie bankového účtu s webovou stránkou alebo aplikáciou obchodníka a nevyžaduje pri každej transakcii prihlásenie do banky.

Ako funguje prepojenie účtov?

Ak chce obchodník začať používať funkciu prepojenia účtov, musí najprv integrovať platobnú infraštruktúru kevin. Spoločnosť kevin. ponúka rozsiahlu a prehľadnú dokumentáciu pre vývojárov, ktorá vysvetľuje, ako funkciu integrovať. Náš tím podpory je takisto nepretržite k dispozícii a pomôže vám s akýmikoľvek otázkami.

Zákazník si pri platbe za tovar alebo služby prostredníctvom aplikácie alebo webovej stránky obchodníka môže vybrať prepojenie svojho bankového účtu. Na tento účel sa zákazník musí pripojiť k svojmu bankovému účtu. Po prepojení môže vykonávať všetky platby nasledujúcich 90 dní jedným kliknutím. Z bezpečnostných dôvodov sa zákazník musí po 90 dňoch opäť prihlásiť do svojej banky a potvrdiť, že chce mať svoj účet stále prepojený.

Prínosy

Prepojenie účtov prináša obchodníkom a ich zákazníkom rôzne prínosy. Tu sú niektoré z výhod:

1. Zvýšená miera konverzie

Prepojenie účtov môže pomôcť obchodníkom zvýšiť mieru konverzie ponúknutím spôsobu platby s lepším procesom platenia. Zákazníci už nebudú musieť pri platení za tovar alebo služby vyťahovať svoje platobné karty. Ani nemusia pri každej platbe zadávať všetky platobné údaje. Po prepojení bankového účtu môžu spotrebitelia pohodlne odbaviť tovar jedným kliknutím bez toho, aby museli opustiť aplikáciu alebo webovú stránku obchodníka.

2. Vyššia miera udržania klientov

Po prepojení bankového účtu zákazníka je možné vykonať všetky platby počas nasledujúcich 90 dní jedným kliknutím. Pohodlné a jednoduché platenie môže zvýšiť mieru udržania zákazníkov, pretože budú vedieť, že nákup vašich produktov alebo služieb je pre nich jednoduchý.

3. Bezpečnosť

Ako už bolo spomenuté, prepojenie účtov odstraňuje používanie platobných kariet a umožňuje koncovým používateľom platiť priamo z ich bankových účtov. Keďže podvody s platobnými kartami sú aj naďalej závažným problémom, odstránenie kariet z platobného toku eliminuje riziko podvodov s platobnými kartami.

4. Nižšie transakčné náklady

Každá transakcia kartou môže zahŕňať až 15 rôznych poplatkov. Prepojenie účtov umožňuje obchodníkom znížiť poplatky za transakcie kartou, pretože sa už karty nemusia používať. Odstránením používania kariet môžu obchodníci výrazne ušetriť na zbytočných nákladoch pri každej transakcii.

5. Rýchlejšie vyplatenie

Cesta peňazí z bankového účtu zákazníka na účet obchodníka trvá v závislosti od spôsobu platby niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Vďaka funkcii prepojenia účtov od kevin. sa môžu finančné prostriedky dostať na účet obchodníka okamžite, ak sú k dispozícii okamžité SEPA platby. Po prevode peňazí môžu obchodníci odoslať tovar a nemusia sa báť, že by došlo k spätnému prevodu.

Prepojenie účtov pomáha spoločnosti uniPark ponúkať bezpečnejšie platby

Spoločnosť uniPark, ktorá je súčasťou skupiny Parkdema, je jedným z najväčších poskytovateľov parkovacích riešení v Pobaltí. Ich aplikácia má viac ako 250 000 používateľov a spoločnosť každý deň spracuje veľké množstvo transakcií.

Funkcia prepojenia účtov od spoločnosti kevin. je jednou z ponúkaných platobných metód spoločnosti uniPark. Približne 40 % používateľov aplikácie sa už rozhodlo prepojiť svoj bankový účet bez akejkoľvek ďalšej reklamy. A ich počet neustále rastie. Znamená to, že zákazníci vidia výhody prepojenia účtov a čoraz častejšie sa rozhodujú pre tento spôsob platby namiesto tradičných spôsobov.

Integrácia platobnej infraštruktúry od kevin. pomohla spoločnosti uniPark ponúknuť pohodlnú, bezpečnejšiu a nákladovo efektívnejšiu možnosť platby, ktorá je výhodná tak pre spoločnosť, ako aj pre jej zákazníkov. Prečítajte si celý príbeh úspechu spoločnosti uniPark a zistite, ako technológia od spoločnosti kevin. pomohla vyriešiť problémy spoločnosti uniPark.

Záver

Platby kartou už z viacerých dôvodov nepatria medzi najatraktívnejšie spôsoby platieb. Pandémia zvýšila využívanie transakčných metód v e-commerce a inovatívne fintech spoločnosti vytvorili nové možnosti platieb.

Spoločnosť kevin. ponúka funkciu prepojenia účtov, ktorá odstraňuje poplatky za transakcie spojené s platbou kartou. Táto funkcia umožňuje spoločnostiam poskytovať pohodlnejší spôsob platby vďaka možnosti prepojenia bankových účtov zákazníkov s aplikáciou alebo webovou stránkou obchodníka.

Funkcia prepojenia účtov prináša obchodníkom mnoho výhod vrátane rýchlejšieho vyplatenie platieb, zvýšenia miery udržania zákazníkov a konverzie a nižších transakčných nákladov. Z funkcie prepojenia účtov profitujú takisto zákazníci obchodníkov, ktorí majú k dispozícii jednoduchší a rýchlejší priebeh platenia.

Ak chce vaša spoločnosť ušetriť na poplatkoch za transakcie kartou a využívať ďalšie výhody inovatívnej platobnej infraštruktúry od spoločnosti kevin., vyplňte tento formulár. Náš tím vás kontaktuje a predloží vám ponuku, ktorú určite neodmietnete.

Využívajte výhody inovatívneho platobného riešenia

Integrujte platobnú infraštruktúru kevin.